.

Aktuálně

18. ročník Mikulášské soutěže
Zveme Vás na dašlí již 18. ročník naší netradiční soutěže, která se bude konat v sobotu 7.12.2013 na hřišti TJ Sokol v Lukavci. Začátek soutěže je 9:30 hod. Příjďte se s námi pobavit a ukončit letošní soutěžní sezónu.
Na Vaši účast se těší sbor dobrovolných hasičů v Lukavci.
Sbor dobrovolných hasičů v Lukavci si Vás dovoluje pozvat na 27. ročník LUKAVECKÉ TERENNÍ VLNY, tato soutěž se uskuteční 5.7.2013 na hřišti TJ Sokol v Lukavci. začátek soutěže je ve 14:00.Podrobnější informace naleznete v přiložené pozvánce. Těšíme se na vaší hojnou účast a výborné sportovní výsledky, SDH Lukavec.
Tuto sobotu 25.5. pořádáme opět po roce u hasičské zbrojnice Snošky 2013. Začátek bude v 15:00 a jsou srdečně zváni všichni přátelé hasičů a hasiči. Sebou si vemte jen vajíčka a do druhé kapsy dobrou a veselou náladu, ostatní bude připraveno + máme nachystané malé občerstvení.
V sobotu 18. 5. náš sbor pořádal zájezd do muzea kočárů, hasičského muzea a do vinného sklepa.
Tohoto zájezdů se zúčastnilo asi 45 účastníků jednak z řad hasičů ale také z občanů vesnice.
V sobotu kolem půl 8 jsme vyjeli od naší hospody, první zastávku jsme měli naplánovanou v Čechách pod Kosířem, kde jsme zamířili do muzea kočárů. Zde nás přivítal zakladatel muzea pan Václav Obr, a svým výkladem a ukázkami některých z kočárů nás naprosto pohltil. V druhé části prohlídky nám byl představen největší smuteční kočár světa, a poutavý příběh jak doputoval do tohoto muzea.
Pro inspiraci, nebo jako typ na krásný výlet přidávám pod článek odkaz na stránky muzea.
Hned v sousedství muzea kočárů sídlí muzeum hasičské, které mělo spíš úspěch u mužů, protože si mohli detailně prohlédnout historické koňské, parní ale také první motorové stříkačky. Mimo to se v muzeu nacházela i spousta věcí, které hasiči používali od úplných začátků.
Po prohlídkách obou muzeí jsme pokračovali v cestě do Nového Šaldorfu, kde jsme měli domluvenou prohlídku a degustaci vína ve dvou sklepích rodiny Milbachů. Protože nás bylo celkem hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny "mladých" a "dříve narozených" z nichž každá šla do jiného sklípku. Po první části degustace jsme se ve sklípcích vystřídali. Myslím, že pro mnohé z nás to byl příjemný zážitek. Ke každému druhu vína jsme dostali krátký výklad a v přátelské atmosféře jsme ochutnávali jednotlivé vzorky. Nakonec jsme se sešli ve společenské místnosti jednoho ze sklípků, kde jsme dostali výborný gulášek, a u sklenky dobrého vína jsme vydrželi až do pozdních večerních hodin.
Na tomto místě bych chtěl poděkovat rodině Milbachů, kteří se nám tak hezky věnovali a postarali se nám o příjemný večer.
Pod článkem naleznete i odkaz  na stránky jejich sklípků.
Závěrem patří poděkování i všem těm, kteří tento zájezd zorganizovali a taky panu řidiči Ivošovi, který nás dovezl v pořádku tam i zpět. A měl s námi trpělivost hlavně při zpáteční cestě, kdy celý autobus zpíval ve dvou rozdílných sborech, aneb kdo to vydrží až do Lukavce.
Myslím, že můžu za všechny konstatovat, že to byl krásný výlet plný neopakovatelných zážitků a můžeme na něj dlouho vzpomínat.
A vracejte ty podšálky.
V neděli 5. května jsme se zúčastnili mše svaté, která byla obětována na přímluvu sv. Floriána za všechny živé a zemřelé hasiče. Po této mši jsme šli ještě průvodem k sošce sv. Floriána. Cestou jsme se zastavili u pomníku padlých vojáku z obou světových válek, na těchto místech jsme pronesli krátkou motlidbu. Pár fotek z této slavnosti je na přiložených odkazech.

PF2013.JPG

PF 2013
Krásné prožití vánočních svátků,
hodně zdraví, štěstí a úspěchu v roce 2013
přejí hasiči z Lukavce

1  
2  
3  
..  
10  
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.