Zásahová jednotka

Železný hasič 2008

V sobotu 27.12.2008 se ve zbrojnici SDH Fulnek uskutečnil dalši ročník soutěže "železný hasič". Tato netypická soutěž prověří fyzickou připravenost jednotlivých členů zásahových družstev.

Jedná se o tzv. opičí dráhu, která se skláda z několika překážek (stanovišť) které musí soutěžící v předepsaném sledu zdolat. První úkol spočívá v provedení 20 úderu kladivem do spodní a horní desky speciálního stojanu (z důvodu regulérnosti úderů). Po zdolání tohoto úkolu začíná nejzajimavější úsek, prolezení tunelu s nástrahami a překážkami a to v absolutní tmě. K tomuto dobře posloužil montážní kanál v garáži. Po tomto zajímavém úseku následoval přenos závaží (2x15kg) zdolání  překážky a přeskok 150cm bariéry (již bez závaží), následuje otočka, přeskok zpět, uchopení závaží, zdolání překážky a návrat zpět.
Po této "malé rozcvičce" přichází na řadu transport 80kg vážicí figuríny po vytýčené trati. Pro některé soutěžíci to znamená manipulaci s něčím, co převyšuje jejich vlastní hmotnost. Po dokončení transportu figuríny na původní místo následje závěrečný úkol. To je vylezení na lešení těsně pod strop garáže a vyzvednutí  závaží (10kg) na laně na plošinu na které stojí soutěžicí. Pak už zbývá "jenom" slézt dolů a proběhnout cílem.
Pro členy jednotek, které vlastní dýchací techniku, se tato trať zdolává z použitím této techniky a tunel je navíc zadýmován. U některých účastníku bylo zřejmé, že si
"sáhli až na dno svých sil".

Za náš sbor se této akce zůčastnili:

Pavlík Tomáš
Pavlík Dušan
Telnner Radovan
Rožnovjak David
Stanovský Jiří

A kdo vlastně zvítězil? Všichni, kteří dosáli cílové mety. Po ukončení prověrky sil si všichni doplnili kalorie na výborném guláší a obdrželi účastnické listy.
Děkujeme tímto organizátorům SDH Fulnek, za tuto zajimavou akci, která po Vánočních svátcich příjde každému vhod a zároveň prověří fyzickou připravenost členú zásahových jednotek SDH.

Pár fotografií najdete <<zde>>