Něco z historie o našem sboru

Psal se rok 1886, kdy naší předkové položili základní kámen k organizovanému boji, proti přírodním živlům,jako byla velká voda, oheň a jiné katastrofy ohrožující naše spoluobčany na zdraví, majetku a mnohdy i na životech. Každé výročí přináší zamyšlení za uplynulým obdobím a zároveň podrobněji hodnotí vše, co se nám podařilo či nikoliv. Kolik ušlechtilých myšlenek, obětavosti, práce, lidských tragédií, ale i radosti a šťastných okamžiků se skrývá, za stodvaadvaceti letou historii našeho hasičského sboru. Určitě za tu dobu nebyla období bez nesnází, nepochopení, nepřízně, ale jen nesmírná obětavost všech hasičů dokázala překonat nástrahy vývoje společnosti a postupně získáva nové příznivce a pochopení pro uskutečňování humánní myšlenky o dobrovolné pomoci druhému. Hasiči  jsou obyčejní lidé, kteří se dobrovolně postavili na stráž všech těch, které ohrožují nepředvídaná neštěstí, havárie, ale hlavně přírodní živly, jako jsou voda a oheň. Hasič je ochoten podat pomocnou ruku v nesnázích všem a všude.