2008

Je to sice ze zpožděním, ale přece. Dostaly se ke mně podklady a dokumenty,  s naší ,, Mikulášské soutěže".

Dne 6. prosince 2008 se v Lukavci konal 13. ročník Mikulášskésoutěže!
Už od brzkých ranních hodin začala příprava soutěže. Kolem 8 hodiny začali přijíždět první družstva. Někteří soutěžící pojali soutěž jako legraci a tak jsme mohli vidět například děvčata z Jerlechovic ve fotbalových dresech, Kluci z Libhoště si vyzkoušeli jak se potápí i když jim to nikdo v té studené vodě v kádi schované proudnice, rozdělovač a koš a holky ze studénky měly mužskou posilupřevlečenou za ženu. nezáviděl.

Pár fotografií najdete <<zde>>
Dne 27. 9. 2008 Jsme jeli na soutěž kterou pořádali hasiči ze Studénky – města.
Je to zajímavá soutěž tím že se běželo do levotočivé zatáčky. Na start jsme jsme šli jako 14 v pořadí, do té doby byl na prvním místě Tísek A s časem 16,8s.Nám se útok povedl tak napůl protože se nám trochu zamotaly hadice u rozdělovače, ale všechno dobře dopadlo dokončili jsme s časem 16,018s první terč byl shozen 15,8s. Nakonec to stačilo jen na druhé místo, první skončila Košatka s časem 15,3s a třetí Ostrava – Svinov s časem 16,2s.Na této soutěži byli i naši rozhodčí Pepík Sokol a Vlasťa John, měřili všem stejným metrem a z jejich strany byla soutěž zvládnutá velmi dobře.

Pár fotek najdete <<zde>>

Pár fotek s Karolínky najdete  <<zde>>

Pár fotek s Mankovic najdete  <<zde>>

Pár fotek s Pustějova najdete  <<zde>>
Dne 10.8.2008 jsme byli na pohárové soutěži v Luboměři kde se nám moc nedařilo.Po nádherně rozběhnutém útoku jsme byli nehodnoceni. Levému proudaři se nepovedlo zhodit terč. Na vině bylo otočené osvětlení směrem nahoru takže nebylo vidět jestli je shozeno nebo ne.

Pár fotografií najdete <<zde>>
Dne 2.8.2008 jsme byli na pohárové soutěži v Tísku kde, po uvodní průtrži mračen,jsme šli na start jako 14. Po odstartování jsme skazili co jse dalo. Oba proudaři zaspali na základně (asi klepli spojku) veltel ji kevšemu kousnul, já (bečkař) jsem klepl spoj beček, a košař s nálivačem sbírali koš kolem základny (což v Tísku není až taková tragédie) , což v konečném dusledku mělo nasledek "N". Levému proudaři se podařilo kousnutou proudnici spravit, ale při přehmatu mu už přišla voda a proudnice mu utekla z ruky nic příjemného.
Dne 27.7.2008 jsme byli na pohárové soutěži v "Lesních Albrechticích" kde jsme obsadili krásné 8  místo. Bylo to těsně za postupujícím do finále. Postupovalo prvních 6 a bojovali o finanční odměny.

Pár fotografií najdete <<zde>>
Dne 13.7.2008, byl náš sbor pozván na oslavy 120 let od založení SDH Jančí s ukázkou zásahu s historickou požární stříkačkou. Dopoledne jeli 4 naši členové na slavnostní valnou hromadu, kde byli pohoštěni, a byl jim předán malý upomínkový dárek. Po obědě přijeli další 4 členové, a společně se zůčastnili slavnostního průvodu na místní hřiště, kde jsme chvíli poseděli,a pak jsme krátce po půl třetí předvedli zásach s historickou koňskou stříkačkou. Ukázka zklidila u místních velký uspěch. Potom následovala ukázka vystoupení Mažoretek, společný zásah HZS Vitkov a SDH Vítkov, při požáru osobního automobilu a na konec předvedli Kynologové z Vítkova vícvik psů.

Pár fotografii najdete <<zde>>