ZÁJEZD

V sobotu 18. 5. náš sbor pořádal zájezd do muzea kočárů, hasičského muzea a do vinného sklepa.
Tohoto zájezdů se zúčastnilo asi 45 účastníků jednak z řad hasičů ale také z občanů vesnice.
V sobotu kolem půl 8 jsme vyjeli od naší hospody, první zastávku jsme měli naplánovanou v Čechách pod Kosířem, kde jsme zamířili do muzea kočárů. Zde nás přivítal zakladatel muzea pan Václav Obr, a svým výkladem a ukázkami některých z kočárů nás naprosto pohltil. V druhé části prohlídky nám byl představen největší smuteční kočár světa, a poutavý příběh jak doputoval do tohoto muzea.
Pro inspiraci, nebo jako typ na krásný výlet přidávám pod článek odkaz na stránky muzea.
Hned v sousedství muzea kočárů sídlí muzeum hasičské, které mělo spíš úspěch u mužů, protože si mohli detailně prohlédnout historické koňské, parní ale také první motorové stříkačky. Mimo to se v muzeu nacházela i spousta věcí, které hasiči používali od úplných začátků.
Po prohlídkách obou muzeí jsme pokračovali v cestě do Nového Šaldorfu, kde jsme měli domluvenou prohlídku a degustaci vína ve dvou sklepích rodiny Milbachů. Protože nás bylo celkem hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny "mladých" a "dříve narozených" z nichž každá šla do jiného sklípku. Po první části degustace jsme se ve sklípcích vystřídali. Myslím, že pro mnohé z nás to byl příjemný zážitek. Ke každému druhu vína jsme dostali krátký výklad a v přátelské atmosféře jsme ochutnávali jednotlivé vzorky. Nakonec jsme se sešli ve společenské místnosti jednoho ze sklípků, kde jsme dostali výborný gulášek, a u sklenky dobrého vína jsme vydrželi až do pozdních večerních hodin.
Na tomto místě bych chtěl poděkovat rodině Milbachů, kteří se nám tak hezky věnovali a postarali se nám o příjemný večer.
Pod článkem naleznete i odkaz  na stránky jejich sklípků.
Závěrem patří poděkování i všem těm, kteří tento zájezd zorganizovali a taky panu řidiči Ivošovi, který nás dovezl v pořádku tam i zpět. A měl s námi trpělivost hlavně při zpáteční cestě, kdy celý autobus zpíval ve dvou rozdílných sborech, aneb kdo to vydrží až do Lukavce.
Myslím, že můžu za všechny konstatovat, že to byl krásný výlet plný neopakovatelných zážitků a můžeme na něj dlouho vzpomínat.
A vracejte ty podšálky.